- A A A+ |
Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka

X Międzynarodowa Konferencja z cyklu „Innowacyjność i kreatywność w gospodarce. Projektujemy dobrą formę”

W dniach 13-14 marca 2017 roku Urząd Patentowy RP organizuje kolejną edycję konferencji poświęconej zagadnieniom innowacyjnego wzornictwa przemysłowego. Program tegorocznej konferencji obejmować będzie przede wszystkim problematykę korzyści, jakie wynikają z efektywnego zastosowania wzornictwa w projektowaniu produktów i usług branży ...

więcej »

Modelowanie biznesu nie takie straszne, jak to malują dzięki Centroom Przedsiębiorczości

21 lutego w biurze coworkingowym Centroom, należącym do BPN-T, odbyły się warsztaty z tworzenia Business Model Canvas – niezwykle elastycznej metody tworzenia modelu biznesowego, od lat stosowanej w firmach na całym świecie.

więcej »

Targi idei

29 marca 2017 r. innowatorzy społeczni i świat nauki spotkają się na „Targach idei”, wydarzeniu poświęconym wspieraniu innowacji społecznych na uczelniach wyższych. „Targi idei” będą łączyć panele dyskusyjne i prezentację Innowacji społecznych podczas Wolves Summit, jednej z najważniejszych wydarzeń dla start-upów w tej części Europy.

więcej »

Umowa administracyjna - czy potrzebna?

Ministerstwo Rozwoju prowadzi prace nad przygotowaniem przepisów, które przyczynią się do bardziej partnerskiego podejścia administracji do osób prowadzących działalność gospodarczą. Jednym z rozważanych przez nas rozwiązań jest wprowadzenie możliwości załatwiania sprawy w urzędzie poprzez umowę administracyjną. Zwracamy się do Państwa z prośbą o podzielenie się swoimi doświadczeniami w kontaktach z administracją publiczną.

więcej »

Standardy zarządzania klastrem w obszarze “zasoby”

W poprzednim artykule zwróciliśmy Państwa uwagę na kwestię znaczenia standardów. Odpowiedzieliśmy na pytania: czym tak naprawdę są standardy zarządzania klastrem, w jaki sposób ich wdrożenie przybliży nas do wyznaczonego celu oraz co dzięki temu osiągniemy?

więcej »

Przewodnik dla MŚP po Jednolitym Rynku Cyfrowym

Prace Komisji Europejskiej nad stworzeniem Jednolitego Rynku Cyfrowego weszły w decydującą fazę. Co czeka polskich przedsiębiorców, którzy myślą o podboju rynków państw Unii Europejskiej? Jaki wpływ na ich sukces będzie miała umiejętność wykorzystywania technologii cyfrowych?

więcej »

Branżowy Program Promocji IT/ICT - nowa strona i profil na FB

Jest już dostępna nowa strona Branżowego Programu Promocji branży IT/ICT, realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Aktualności związane z realizacją programu, relacje z wydarzeń i informacje nt. rynków docelowych można również śledzić na facebooku.

więcej »

powrót | do góry | strona główna | mapa serwisu | kalendarium | regulamin serwisu | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2017 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości